SLOVENSKÁ HUDOBNÁ LIGA SLOVENSKÁ HUDOBNÁ LIGA SLOVENSKÁ HUDOBNÁ LIGA SHL GRAND STUDIO, s.r.o.
Tlačové správy / Hudobná liga uzavrela základnú časť piatkovým šiestym kolom

Hudobná liga uzavrela základnú časť piatkovým šiestym kolom

Stropkov, 21.01.2009 - Stropkovská hudobná liga uzavrela základnú časť piatkovým šiestym kolom, na ktorom sa predstavili štyri kapely S.N.P. (Trebišov), Nultý Pilier (Bratislava a okolie), Metal Cranium (Prešov) a Rawenclaw (Košice).

Najviac času na cestách strávila v rámci 3. ročníka SHL skupina Nultý Pilier z Bratislavy a okolia. Partia rockerov okolo Alana Pupáka produkuje pop rock, ale nezabúda ani na svoju country minulosť. "V minulosti som hrával modernú trampskú muziku. Mojím snom bolo produkovať americké country, no nepodarilo sa mi dať dokopy partiu muzikantov. S basgitaristom Charliem sme však chceli hrať ďalej a preto sme sa pokúšali poskladať novú zostavu. Keď som raz išiel domov z práce, všimol som na parkovisku partiu s gitarami na chrbtoch. Opýtal som sa ich, či nepoznajú šikovného gitaristu a vtedy som sa zoznámil s Robom. Každý z nás hral v rôznych kapelách, ale teraz sa rozhodli, že skúsime melodický pop rock a táto cesta sa nám zatiaľ páči. Chceme si dať záležať na každej piesni a preto sa nám stáva, že po troch - štyroch skúškach rozpracovaný materiál zahodíme, lebo sa nám prestane páčiť. Jednoducho, uprednostňujeme kvalitu pred kvantitou. Zároveň sme dosť starí blázni na to, aby sme si povedali, že ideme aj na jeden koncert cez celé Slovensko ako napr. dnes do Stropkova," dodal s úsmevom spevák a gitarista A. Pupák.

Domáce publikum sa odtrhlo pri formácii Metal Cranium. Pätica mladých hudobníkov s výbornou inštrumentálnou výbavou napumpovala do kotla pod pódiom energiu a zároveň si dala záležať na výkone, ktorý má v kompetencii hodnotiť odborná porota. V prípade Metal Cranium si prišla na svoje aj nežnejšia časť fanúšikovskej obce a preto život neskončil ani po koncerte v šatni. "Nesnažíme sa škatuľkovať, len hráme hudbu, ktorá sa nám páči. Začínali sme covermi od Metallici a postupne sme začali produkovať vlastné veci. Inšpirujeme sa životom a situáciami, ktoré nás zasahujú. Zatiaľ kombinujeme anglický jazyk so slovenským, pričom časom sa to určite vyprofiluje. Sme mladá kapela a preto si myslím, že sa nemusíme ponáhľať. Záleží nám na tom, aby sa ľudia v prvom rade na našich koncertoch bavili a pokiaľ publikum žije ako dnes v Stropkove, nás to iba teší. V roku 2009 sa chceme najskôr sústrediť v skúšobni na nové veci, ktoré by sme postupne radi nahrali ako demo a potom predstavili na koncertoch," načrtol plány spevák Martin Pazdera.

Rawenclaw pricestovali do Stropkova s vizitkou víťaza súťaží Rebrík 2007 a Rokoko 2007. Ich koncertné vystúpenie znieslo všetky prísne kritéria, pretože v ponuke nechýbala istota v speve a vokáloch, individuálne výkony zladené do harmónie, prepracované aranžmány a absolútna show postavená na vlastnom imidži. "Pravá tvár kapely je postavená na tom, že hráme, čo sa nám páči a preto nechceme nič zmäkčovať. Zároveň razím filozofiu, že kapela musí byť prioritou a u mňa je Rawenclaw na prvom mieste pred všetkým ostatným. Myslím si, že rovnako to vnímajú aj ostatní členovia, čo je základný predpoklad k tomu, aby sme si rozumeli za každých okolností a mohli ísť naplno. Teší nás, keď sa naša produkcia ľuďom páči a na koncertoch sa bavia. Pódiový prejav sa môže časom vyprofilovať zo skúseností, ale my sme postavili našu show na vlastnej prirodzenosti. Posledné demo After Tomorrow sme nahrali v roku 2007, no plánujeme novú nahrávku, kde by sme chceli dať okolo šesťdesiat minút hudby a pokiaľ všetko dobre pôjde, v pláne máme tiež klip. Na Slovensku sa pomaly otvárajú dvere aj pre náš žáner, len to chce ešte dávku trpezlivosti," pripomenul spevák Matej Valiska.

Imrich Makó

×

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Staňte sa našim fanúšikom aj na Facebook-u, odoberajte náš YouTube kanál a budete informovaný vždy medzi prvými...

Slovenská hudobná liga SLOVENSKÁ HUDOBNÁ LIGA

grandstudio.sk

Slovenská hudobná liga grandstudiochannel